TE Connectivity Corcom Filters 200KEVD10AFPW
Part No.:
200KEVD10AFPW
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
200KEVD10AFPW.pdf
Description:
LINE FLTR 440VAC 200A CHASS MNT
Shipping
200KEVD10AFPW Specifications
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Series:
KEV
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
440V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
200 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
CSA, UL
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C