Amphenol ICC (FCI) 20021444-00012T4LF
Part No.:
20021444-00012T4LF
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
20021444-00012T4LF.pdf
Description:
CONN RCPT 12POS IDC 30AWG GOLD
Shipping
20021444-00012T4LF Specifications
Series:
Minitek127® 20021444
Packaging:
Tube
Number of Positions:
12
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.050" (1.27mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Cable Termination:
IDC
Wire Type:
Ribbon Cable
Wire Gauge:
30 AWG