ULTRAVOLT / Advanced Energy 1LE24-P20-DAF-BNC
Part No.:
1LE24-P20-DAF-BNC
Datasheet:
1LE24-P20-DAF-BNC.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 1000V 20W
Shipping
1LE24-P20-DAF-BNC Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
1000V
Current - Output (Max):
20mA
Power (Watts):
20W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)