Honeywell Sensing and Productivity Solutions 19C200PA2L
Part No.:
19C200PA2L
Package:
Cylinder
Datasheet:
19C200PA2L.pdf
Description:
SENSOR 200PSIA 0.1V
Shipping
19C200PA2L Specifications
Series:
19 mm
Package/Case:
Cylinder
Pressure Type:
Absolute
Operating Pressure:
200PSI (1378.95kPa)
Output:
0 mV ~ 100 mV
Accuracy:
±0.25%
Port Style:
No Port
Maximum Pressure:
600PSI (4136.85kPa)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C