Johanson Technology Inc. 1900HP41C0500001E
Part No.:
1900HP41C0500001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
RF Filters
Package:
1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
1900HP41C0500001E.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 1.9GHZ 1210
Shipping
1900HP41C0500001E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
1.9GHz Center
Bandwidth:
500MHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
0.25dB
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max):
0.063" (1.60mm)