ULTRAVOLT / Advanced Energy 1/8AA24-P30-I5-E
Part No.:
1/8AA24-P30-I5-E
Datasheet:
1/8AA24-P30-I5-E.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 125V 30W
Shipping
1/8AA24-P30-I5-E Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
125V
Current - Output (Max):
240mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.97" L x 1.50" W x 0.75" H (75.4mm x 38.1mm x 19.1mm)