Delta Electronics 180TDVST2-1
Part No.:
180TDVST2-1
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
180TDVST2-1.pdf
Description:
LINE FLTR 480VAC 180A CHASS MNT
Shipping
180TDVST2-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
TDV
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
180 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Terminal Block
Inductance:
400µH