Qualtek 17-S280B-C
Part No.:
17-S280B-C
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
17-S280B-C.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 50LBS 11.02"
Shipping
17-S280B-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
17
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
11"
Bundle Diameter:
2.94" (74.68mm)
Width:
0.189" (4.80mm)
Length - Actual:
0.919' (280.00mm, 11.02")