Qualtek 17-M260B-C
Part No.:
17-M260B-C
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
17-M260B-C.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 18LB 10.24"
Shipping
17-M260B-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
17
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
10.25"
Bundle Diameter:
2.82" (71.60mm)
Width:
0.098" (2.50mm)
Length - Actual:
0.853' (260.00mm, 10.24")