Qualtek 17-M100N-C
Part No.:
17-M100N-C
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
17-M100N-C.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING NAT 18LB 3.93"
Shipping
17-M100N-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
17
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
4"
Bundle Diameter:
0.81" (20.50mm)
Width:
0.098" (2.50mm)
Length - Actual:
0.328' (100.00mm, 3.93")