Qualtek 17-HD750B-L
Part No.:
17-HD750B-L
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
17-HD750B-L.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 2.461'
Shipping
17-HD750B-L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
17
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
29.5"
Bundle Diameter:
8.90" (226.10mm)
Width:
0.300" (7.62mm)
Length - Actual:
2.461' (750.00mm)