Qualtek 17-EHD920B-L
Part No.:
17-EHD920B-L
Manufacturer:
Qualtek
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
17-EHD920B-L.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 3.018'
Shipping
17-EHD920B-L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
17
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
36.25"
Bundle Diameter:
11.02" (280.00mm)
Width:
0.354" (9.00mm)
Length - Actual:
3.018' (920.00mm)