Remington Industries 1.75RD304SS-12
Part No.:
1.75RD304SS-12
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.75RD304SS-12.pdf
Description:
1-3/4" DIAMETER, 304 STAINLESS S
Shipping
1.75RD304SS-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Stainless Round Rod
Specifications:
1.750" Dia x 12.000" L (44.45mm x 304.80mm)