Essentra Components 16MLSW100196210
Part No.:
16MLSW100196210
Datasheet:
16MLSW100196210.pdf
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 10.00MM
Shipping
16MLSW100196210 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M10
Diameter - Inside:
0.394" (10.00mm)
Diameter - Outside:
0.772" (19.60mm)
Thickness:
0.209" (5.30mm)