Essentra Components 16MLSW080160160
Part No.:
16MLSW080160160
Datasheet:
16MLSW080160160.pdf
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 8.20MM I
Shipping
16MLSW080160160 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M8
Diameter - Inside:
0.323" (8.20mm)
Diameter - Outside:
0.630" (16.00mm)
Thickness:
0.122" (3.10mm)