Essentra Components 16MLSW050104140
Part No.:
16MLSW050104140
Datasheet:
16MLSW050104140.pdf
Description:
LOCKING SEALING WASHER, 5.15MM I
Shipping
16MLSW050104140 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
M5
Diameter - Inside:
0.203" (5.15mm)
Diameter - Outside:
0.409" (10.40mm)
Thickness:
0.138" (3.50mm)