Essentra Components 16M04080200
Part No.:
16M04080200
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
16M04080200.pdf
Description:
FLAT WASHER, 4.30MM ID, M4 / #8
Shipping
16M04080200 Specifications
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M4
Diameter - Inside:
0.169" (4.30mm)
Diameter - Outside:
0.315" (8.00mm)
Thickness:
0.079" (2.00mm)