Essentra Components 16M02050080
Part No.:
16M02050080
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
16M02050080.pdf
Description:
FLAT WASHER, 2.15MM ID, M2 SCREW
Shipping
16M02050080 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
M2
Diameter - Inside:
0.085" (2.15mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Thickness:
0.031" (0.80mm)