Essentra Components 16FW437125
Part No.:
16FW437125
Datasheet:
16FW437125.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .44
Shipping
16FW437125 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
7/16"
Diameter - Inside:
0.443" (11.25mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"