Essentra Components 16FW250062
Part No.:
16FW250062
Datasheet:
16FW250062.pdf
Description:
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, .25
Shipping
16FW250062 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
1/4"
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:
0.062" (1.57mm)