E-T-A 1658-A00-00-P10-15A
Part No.:
1658-A00-00-P10-15A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
1658-A00-00-P10-15A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
Shipping
1658-A00-00-P10-15A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
1658
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
28 V