Staco Energy Products Company 15M1510CT
Part No.:
15M1510CT
Datasheet:
15M1510CT.pdf
Description:
VAR XFMR 120/140VAC 15A
Shipping
15M1510CT Specifications
Series:
1500
Voltage - Output:
120VAC, 140VAC
Voltage - Supply:
120VAC
Constant Current Load - Max:
15A (2.1kVA)
Size:
8.810" L x 7.250" W x 13.000" H (223.77mm x 184.15mm x 330.20mm)