ULTRAVOLT / Advanced Energy 15LE24-N30
Part No.:
15LE24-N30
Datasheet:
15LE24-N30.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 15000V 30W
Shipping
15LE24-N30 Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
15000V
Current - Output (Max):
2mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)