ULTRAVOLT / Advanced Energy 15HVA24-BP1-F-25PPM
Part No.:
15HVA24-BP1-F-25PPM
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
15HVA24-BP1-F-25PPM.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 15000V 1W
Shipping
15HVA24-BP1-F-25PPM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
HVA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
15000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
66µA
Power (Watts):
1W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.75" L x 6.50" W x 1.50" H (247.7mm x 165.1mm x 38.1mm)