onsemi 15GN01CA-TB-E
Part No.:
15GN01CA-TB-E
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
15GN01CA-TB-E.pdf
Description:
RF TRANS NPN 8V 1.5GHZ 3CP
Shipping
15GN01CA-TB-E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
8V
Frequency - Transition:
1.5GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
200mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 10mA, 5V
Current - Collector (Ic) (Max):
50mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)