ULTRAVOLT / Advanced Energy 15E24-P30-10PPM
Part No.:
15E24-P30-10PPM
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
15E24-P30-10PPM.pdf
Description:
E-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Shipping
15E24-P30-10PPM Specifications
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
Ultravolt® E
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
0 ~ 15000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
2mA
Power (Watts):
30W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.1mm)