Hammond Manufacturing 1553WCBK
Part No.:
1553WCBK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
1553WCBK.pdf
Description:
BOX ABS BLACK 4.62"L X 3.11"W
Shipping
1553WCBK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
1553W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
4.615" L x 3.109" W (117.22mm x 78.97mm)
Height:
1.260" (32.00mm)
Area (L x W):
14.4in² (93cm²)
Design:
Hand Held, Split Sides and End Panel(s)
Material:
ABS
Color:
Black
Thickness:
0.118" (3.00mm)