NMB Technologies Corporation 15038PB-B3L-GP-00
Part No.:
15038PB-B3L-GP-00
Datasheet:
15038PB-B3L-GP-00.pdf
Description:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 230VAC
Shipping
15038PB-B3L-GP-00 Specifications
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
212.0 CFM (5.94m³/min)
Static Pressure:
0.865 in H2O (215.6 Pa)
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
56.0dB
Power (Watts):
35.00W
RPM:
3200 RPM
Termination:
3 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)