ULTRAVOLT / Advanced Energy 1/4A24-N30-F-M-E
Part No.:
1/4A24-N30-F-M-E
Datasheet:
1/4A24-N30-F-M-E.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 250V 30W
Shipping
1/4A24-N30-F-M-E Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
250V
Current - Output (Max):
120mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension:
4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)