Hammond Manufacturing 1455J1201
Part No.:
1455J1201
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
1455J1201.pdf
Description:
BOX ALUM NATURAL 4.72"L X 3.07"W
Shipping
1455J1201 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
1455
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Container Type:
Box
Size / Dimension:
4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Height:
1.063" (27.00mm)
Area (L x W):
14.5in² (94cm²)
Design:
End Panel(s)
Material:
Aluminum
Color:
Natural
Thickness:
0.060" (1.52mm)