Essentra Components 13RS125387
Part No.:
13RS125387
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
13RS125387.pdf
Description:
ROUND SPACER, .380 ID, 1.250 OD,
Shipping
13RS125387 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Round Spacer
Threaded/Unthreaded:
Unthreaded
Gender:
Female, Female
Screw, Thread Size:
Diameter - Inside:
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside:
1.250" (31.75mm)
Between Board Height:
0.380" (9.65mm)
Length - Overall:
0.380" (9.65mm)