Essentra Components 13RS075080
Part No.:
13RS075080
Datasheet:
13RS075080.pdf
Description:
ROUND SPACER, .260 ID, .750 OD,
Shipping
13RS075080 Specifications
Diameter - Inside:
0.260" (6.60mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Between Board Height:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall:
0.500" (12.70mm) 1/2"