Essentra Components 13RS062582
Part No.:
13RS062582
Datasheet:
13RS062582.pdf
Description:
ROUND SPACER, .375 ID, .625 OD,
Shipping
13RS062582 Specifications
Diameter - Inside:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Between Board Height:
0.082" (2.08mm)
Length - Overall:
0.082" (2.08mm)