Essentra Components 13RS062580
Part No.:
13RS062580
Datasheet:
13RS062580.pdf
Description:
ROUND SPACER, .257 ID, .625 OD,
Shipping
13RS062580 Specifications
Diameter - Inside:
0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Between Board Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Length - Overall:
0.125" (3.18mm) 1/8"