Essentra Components 13RS062535
Part No.:
13RS062535
Datasheet:
13RS062535.pdf
Description:
ROUND SPACER, .500 ID, .625 OD,
Shipping
13RS062535 Specifications
Diameter - Inside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Diameter - Outside:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Between Board Height:
0.313" (7.94mm)
Length - Overall:
0.313" (7.94mm)