Essentra Components 13RS050020
Part No.:
13RS050020
Datasheet:
13RS050020.pdf
Description:
ROUND SPACER, .213 ID, .500 OD,
Shipping
13RS050020 Specifications
Diameter - Inside:
0.213" (5.41mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.250" (6.35mm) 1/4"