Essentra Components 13RS050015
Part No.:
13RS050015
Datasheet:
13RS050015.pdf
Description:
ROUND SPACER, .194 ID, .500 OD,
Shipping
13RS050015 Specifications
Diameter - Inside:
0.194" (4.93mm)
Diameter - Outside:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height:
0.406" (10.32mm)
Length - Overall:
0.406" (10.32mm)