Essentra Components 13RS037565
Part No.:
13RS037565
Datasheet:
13RS037565.pdf
Description:
ROUND SPACER, .265 ID, .375 OD,
Shipping
13RS037565 Specifications
Diameter - Inside:
0.265" (6.73mm)
Diameter - Outside:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Between Board Height:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall:
0.500" (12.70mm) 1/2"