Essentra Components 13RS037518
Part No.:
13RS037518
Datasheet:
13RS037518.pdf
Description:
ROUND SPACER, .252 ID, .375 OD,
Shipping
13RS037518 Specifications
Diameter - Inside:
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Between Board Height:
0.188" (4.78mm) 3/16"
Length - Overall:
0.188" (4.76mm)