Essentra Components 13RS037441
Part No.:
13RS037441
Datasheet:
13RS037441.pdf
Description:
ROUND SPACER, .248 ID, .374 OD,
Shipping
13RS037441 Specifications
Diameter - Inside:
0.248" (6.30mm) 1/4"
Diameter - Outside:
0.374" (9.50mm) 3/8"
Between Board Height:
0.406" (10.32mm)
Length - Overall:
0.406" (10.32mm)