Essentra Components 13RS025010
Part No.:
13RS025010
Datasheet:
13RS025010.pdf
Description:
ROUND SPACER, .153 ID, .250 OD,
Shipping
13RS025010 Specifications
Diameter - Inside:
0.153" (3.89mm)
Diameter - Outside:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Between Board Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.250" (6.35mm) 1/4"