Essentra Components 13RS023631
Part No.:
13RS023631
Datasheet:
13RS023631.pdf
Description:
ROUND SPACER, .118 ID, .236 OD,
Shipping
13RS023631 Specifications
Diameter - Inside:
0.118" (3.00mm)
Diameter - Outside:
0.236" (5.99mm)
Between Board Height:
0.315" (8.00mm)
Length - Overall:
0.315" (8.00mm)