Vishay Sprague 135D826X9075F6
Part No.:
135D826X9075F6
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
135D826X9075F6.pdf
Description:
CAP TANT 82UF 10% 75V AXIAL
Shipping
135D826X9075F6 Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
135D
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
75 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)