Amphenol RF 135101-R2-M0.50
Part No.:
135101-R2-M0.50
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
135101-R2-M0.50.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
135101-R2-M0.50 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol RF
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
Hand Formable .141
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz