Inspired LED, LLC 12V-SB-PW-12M
Part No.:
12V-SB-PW-12M
Manufacturer:
Inspired LED, LLC
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
12V-SB-PW-12M.pdf
Description:
LED ENG NEU WHT 4200K 12M REEL
Shipping
12V-SB-PW-12M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Inspired LED, LLC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
LED Engine
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4200K
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:
95lm (Typ)
Current - Test:
Temperature - Test:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
12V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
CRI (Color Rendering Index):
94
Viewing Angle:
120°
Features:
Size / Dimension:
12000.0mm L x 8.00mm W (46.99mm L per Segment)
Height:
1.50mm