Essentra Components 12SWS0303
Part No.:
12SWS0303
Datasheet:
12SWS0303.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .250 O
Shipping
12SWS0303 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Shoulder:
0.150" (3.81mm)
Thickness - Overall:
0.050" (1.27mm)
Length - Below Head:
0.180" (4.57mm)