Essentra Components 12SWS0205
Part No.:
12SWS0205
Datasheet:
12SWS0205.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .202 O
Shipping
12SWS0205 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
Diameter - Shoulder:
0.145" (3.68mm)
Thickness - Overall:
0.016" (0.40mm)
Length - Below Head:
0.047" (1.19mm)