Mechanical Products 1221-760-050-B30
Part No.:
1221-760-050-B30
Manufacturer:
Mechanical Products
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
1221-760-050-B30.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Shipping
1221-760-050-B30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechanical Products
Series:
12
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
5A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
50 V