KYOCERA AVX 12105J100CBTTR
Part No.:
12105J100CBTTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
12105J100CBTTR.pdf
Description:
CAP THIN FILM 10PF 50V 1210
Shipping
12105J100CBTTR Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-P®
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50 V
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.044" (1.13mm)