CIT Relay and Switch 1201A4CQEA
Part No.:
1201A4CQEA
Datasheet:
1201A4CQEA.pdf
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 5A 120V
Shipping
1201A4CQEA Specifications
Packaging:
Bag
Current Rating (Amps):
5A (AC/DC)
Voltage Rating - DC:
120 V
Actuator Type:
28 V
Contact Material:
3.60mm